Dbamy o środowisko 
nie stosujemy galwanizacji

Co to jest galwanizacja i dlaczego jej nie stosujemy?

 
Galwanizacja to proces mający na celu zabezpieczenie elementów metalowych oraz poprawieniu ich wyglądu. Polega on na elektrolitycznym osadzaniu metali w postaci cienkich powłok na powierzchniach innych materiałów jak stal czy ZnAl (materiał z którego wykonujemy nasze medale). Metoda ta mimo iż skuteczna nie jest ekologicznym rozwiązaniem.
 
Główne wady galwanizacji to:
Jesteśmy Eko - medal z napisem i zielonym leśnym tłem
Dlatego NIE STOSUJEMY GALWANIZACJI przy produkcji medali! Zdecydowaliśmy się przejść na ekologiczne rozwiązanie jakim jest malowanie proszkowe.

Malowanie proszkowe medali przyjazne dla środowiska

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząsteczek farby w postaci proszku na powierzchnię przewodzącą na przykład metal. Dzięki czemu cząsteczki dokładnie pokrywają malowaną powierzchnię. Pokryte proszkowo medale następnie wędrują do pieca, w którym są nagrzewane w temperaturze od 140 – 200 stopni Celsjusza. 

Proces malowania proszkowego

W takiej temperaturze następuje stopienie proszku, czyli polimeryzacja. Po spędzeniu odpowiedniego czasu w piecu medale są z niego wyciągane i schładzają się w naturalny sposób przez kilka godzin. Wszystkie proszkowe farby, których używamy, posiadają certyfikaty gwarantujące brak substancji szkodliwych dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Dzięki zastosowaniu malowania proszkowego:

Korzyści dla środowiska

Korzyści dla ludzi

Korzyści dla zamawiających medale

Jakie kolory możemy uzyskać dzięki malowaniu proszkowemu

Wzornik kolorów medali lasercut dostępnych w ofercie

Wykorzystujemy ekologiczne surowce

Ekologiczne medale z naturalnych materiałów jakiś czas temu stały się mocnym trendem w branży trofeów. Wykonywane medale na zamówienie ze sklejki czy drewniane medale z krążków brzozy zyskały dużą popularność wśród organizatorów imprez i wydarzeń niekoniecznie związanych z ekologią. Krążek mógł być zawieszony na standardowej wstążce, jak również na sznurku jutowym. Do tego dokładaliśmy personalizację grawerem lub nadrukiem kolorowy z wykorzystaniem nietoksycznego i biodegrodowalnego tuszu. Medale ekologiczne cały czas znajdują się w naszej ofercie i należą do grupy medali 1-2-3. Zachęcamy do zapoznania się z nimi bliżej!

wypełnij formularz

Potrzebujesz medali w stylu eko?

Przedstawimy Ci naszą ofertę i pomożemy w odpowiednim wyborze