Galwanizacja to proces mający na celu zabezpieczenie elementów metalowych oraz poprawieniu ich wyglądu. Polega on na elektrolitycznym osadzaniu metali w postaci cienkich powłok na powierzchniach innych materiałów jak stal czy ZnAl (materiał z którego wykonujemy nasze medale). Metoda ta mimo iż skuteczna nie jest ekologicznym rozwiązaniem.
 
Główne wady galwanizacji to:
Jesteśmy Eko - medal z napisem i zielonym leśnym tłem
Dlatego NIE STOSUJEMY GALWANIZACJI przy produkcji medali! Zdecydowaliśmy się przejść na ekologiczne rozwiązanie jakim jest malowanie proszkowe.

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząsteczek farby w postaci proszku na powierzchnię przewodzącą na przykład metal. Dzięki czemu cząsteczki dokładnie pokrywają malowaną powierzchnię. Pokryte proszkowo medale następnie wędrują do pieca, w którym są nagrzewane w temperaturze od 140 – 200 stopni Celsjusza. 

Proces malowania proszkowego

W takiej temperaturze następuje stopienie proszku, czyli polimeryzacja. Po spędzeniu odpowiedniego czasu w piecu medale są z niego wyciągane i schładzają się w naturalny sposób przez kilka godzin. Wszystkie proszkowe farby, których używamy, posiadają certyfikaty gwarantujące brak substancji szkodliwych dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Dzięki zastosowaniu malowania proszkowego:

Korzyści dla środowiska

Korzyści dla ludzi

Korzyści dla zamawiających medale

Wzornik kolorów medali lasercut dostępnych w ofercie

Ekologiczne medale z naturalnych materiałów jakiś czas temu stały się mocnym trendem w branży trofeów. Wykonywane medale na zamówienie ze sklejki czy drewniane medale z krążków brzozy zyskały dużą popularność wśród organizatorów imprez i wydarzeń niekoniecznie związanych z ekologią. Krążek mógł być zawieszony na standardowej wstążce, jak również na sznurku jutowym. Do tego dokładaliśmy personalizację grawerem lub nadrukiem kolorowy z wykorzystaniem nietoksycznego i biodegrodowalnego tuszu. Medale ekologiczne cały czas znajdują się w naszej ofercie i należą do grupy medali 1-2-3. Zachęcamy do zapoznania się z nimi bliżej!