Wings for Life - największy bieg świata - tytuł

Wings for Life – największy bieg świata

Sport prawdziwie jednoczy. Niezależnie od tego, w jakim zakątku świata mieszkasz, jakiego jesteś wyznania czy jakie masz poglądy, możesz wziąć udział w największym biegu świata. Wings for Life odbywa się w prawie wszystkich krajach świata i jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Dlaczego?

Czym właściwie jest Wings for Life?

Najprościej byłoby powiedzieć, że jest to rywalizacja biegowa, która odbywa się na całym świecie. Jednak zasady Wings for Life są nieco bardziej rozbudowane. Przede wszystkim nie ma mety. Zadaniem uczestników jest to, aby nie dać się dogonić samochodowi pościgowemu, który porusza się ze stałą prędkością od 14 do 34 km/godz. Jeśli biegacz zostanie przez niego wyminięty, to automatycznie kończy bieg. Wygrywa osoba, która zostanie złapana najpóźniej. Kolejna kwestia to fakt, że uczestnicy niezależnie od miejsca, w którym odbywa się bieg, przystępują do niego w tym samym czasie. Dzięki temu wszyscy jednoczą się i mogą na bieżąco ze sobą rywalizować. Ponadto jest to bieg charytatywny, którego wpisowe wszystkich uczestników przekazywane jest na szczytny cel. Pieniądze wspomagają badania nad złamaniami i uszkodzeniami kręgosłupa. Z tego względu tak wielu pragnie wziąć w nim udział i pomóc tym, którzy samodzielnie biegać nie mogą.

Tegoroczna edycja Wings for Life znów w tradycyjnej formie

Biegi w Polsce są jedną z popularniejszych dyscyplin, jakie uprawiają sportowcy. Dlatego Polacy bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach biegowych, w tym w biegach międzynarodowych. Za niepowtarzalnym klimatem biegu Wings for Life tęskniło wielu z nas. Ze względu na pandemię dwie poprzednie edycje nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie. Zamiast tego zorganizowano wirtualny bieg, podczas którego biegacze z całego świata łączyli się za pomocą aplikacji. Ku radości wielu zawodników w tym roku organizatorzy powrócili do tradycyjnej formy i na terenie Polski zorganizowali bieg w Poznaniu. W Polsce wzięło w nim udział niemal 8 tysięcy osób, natomiast na świecie liczba ta wyniosła około 162 tysiące. Dzięki temu największy bieg świata zebrał na całym świecie łącznie 4,7 mln euro.

Wings for Life - międzynarodowy bieg charytatywny angażujący obywateli na całym świecie

Wielcy zwycięzcy Wings for Life

To niesamowite wydarzenie biegowe przyciąga całą masę sportowców i rośnie w siłę. W biegu biorą udział naprawdę różni sportowcy oraz osobowości znane w całym kraju. Przykładowo w tegorocznej edycji samochód pościgowy prowadził najpopularniejszy polski skoczek narciarski oraz kierowca rajdowyAdam Małysz. Zwycięzcami globalnego biegu zostali Nina Zarina, która przebiegła 56 km oraz Jo Fokuda, pokonując dystans 64,4 km. Jednak Polacy również odnoszą w tym biegu sukcesy. W tegorocznej edycji otarli się o zwycięstwo, natomiast w 2017 roku światową rywalizację wygrali nasi rodacy: Dominika Stelmach (68,2 km) oraz Bartek Olszewski (88,2 km). Możemy być zatem dumni z naszych reprezentantów, którzy zdobywając medale pamiątkowe, zaznaczyli polski ślad w tym wydarzeniu. Jednak uczestnictwo w biegu Wings for Life to nie tylko satysfakcja i pamiątki w postaci sportowych nagród. To przede wszystkim pomoc tym, którzy każdego dnia walczą o to, aby po prostu móc wstać.

Medal na VI Bieg o Kryształowe Jabłko Wójta Gminy Obrazów to nowoczesny medal z wyrazistą kolorystyką - przódMedal LaserCut na Bieg Jacka to metalowy panel wycięty w oryginalny kształt - przódMedal odlewany na Bieg Zajączka Wielkanocnego o niestandardowym kształcie z motywem zajączka - przód

Oryginalne medale biegowe od Tryumf

Niezależnie do tego, na jaką okazję przygotowujemy nagrody, medale biegowe zawsze są dopasowane do okazji. Jako doświadczony producent pucharów i medali tworzyliśmy już nagrody zarówno na niewielkie, lokalne biegi, jak i liczne, międzynarodowe wydarzenia. Dzięki temu wiemy, czym powinien wyróżniać się nowoczesny medal sportowy. Nasze nowe realizacje regularnie pojawiają się w galerii, gdzie dowiesz się o nich znacznie więcej. Zapraszamy do kontaktu i stworzenia wymarzonego medalu dla siebie.

Udostępnij:

Trofea na zamówienie z indywidualnym projektem

Ostatnio opublikowane

Śledź nas

Powiązane artykuły

W poprzednim artykule z cyklu jak zrobić projekt medalu –...

W poprzednim artykule dotyczącym tego, jak zrobić projekt medalu odlewanego...

Ze względu na dużą ilość zapytań o samodzielne wykonywanie projektu...