Rodzaje medali, który wybrać

Rodzaje medali na zamówienie. Jaki medal wybrać?

Dostępne rodzaje medali w naszej ofercie.

Rodzaje medali obecnie dostępne na rynku to najczęściej okrągłe lub owalne, płaskie wyroby metalowe wykonane techniką odlewu lub tłoczenia.
Medalom niemal zawsze towarzyszą wstążki klasyczne lub z personalizowanym nadrukiem, które często uzupełniają zamieszczoną na medalu grafikę.
W imprezach klasy światowej lub krajowej medale w kolorach złota, srebra i brązu, są przyznawane za zdobycie poszczególnych miejsc. Z kolei organizatorzy imprez o zasięgu regionalnym przygotowują medale na zamówienie dla wszystkich uczestników.

Obecnie w naszej ofercie mamy 4 rodzaje medali:

Szukasz medali na swoją imprezę lub okazję ale nie wiesz, na które się zdecydować? Bez wątpienia po przeczytaniu tego artykułu, znacznie ułatwimy Ci podjęcie decyzji.

Medale tłoczone zajmują, bez wątpienia pierwsze miejsce w naszym rankingu medali. Obecna technologia pozwala stworzyć niemal każdy kształt. Każdy nowy medal tłoczony zaczyna się od projektu. Część naszych klientów dokładnie wie jaki medal chce i często dostarczają nam gotowe projekty. Dzięki temu cały proces projektowania znacznie się skraca. Nam zostaje jedynie zweryfikować poprawność projektu i przesłać go do ostatecznej akceptacji przez klienta.

Jeśli klient nie posiada projektu a tylko wstępne wytyczne jak ma wyglądać, nasi doświadczeni projektanci w ciągu 48h tworzą wstępną darmową wizualizację. Następnie projekt musi zostać ostatecznie zatwierdzony.

Rozpoczynamy cały proces produkcji od stworzenia odpowiedniej stalowej matrycy. Wykonywana przy pomocy maszyn CNC stalowa matryca, jest perfekcyjnym odwzorowaniem stworzonego w programie projektu. Składa się ona z dwóch elementów, do których po złączeniu wtłaczany jest roztopiony cynu i aluminum. Tak powstałe medale tłoczone są pozostawione do ostygnięcia. W kolejnym etapie produkcji będą poddawane różnym procesom, które uwzględniał projekt. Warto także wspomnieć, iż z połączenia cynku i aluminium otrzymujemy niezwykle trwałe medale. Odporność na warunki atmosferyczne, pozwoli ich posiadaczom cieszyć się nimi latami.
Produkcja medali tłoczonych jest dość długa, a termin ich wykonania aktualnie wynosi około 4-5 tygodni od potwierdzenia projektu.

Reasumując, postęp techniki w dziedzinie produkcji medali, niemal całkowicie wyeliminował ograniczenia w ich wyglądzie. Na życzenie klienta możemy dodać do medalu obrotowy element lub połączyć go z innym materiałem.
Medale ażurowe to również nie jest dla nas problem. Możliwe jest także stworzenie serii medali, które razem stworzą inny kształt.
Niewątpliwie jedną z naszych najciekawszych realizacji był medal z kompasem na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Gdynia 2020r.

Zalety:

Wady:

Q-medals to rodzaj medali, który powstał z połączenia stalowej blaszki, na którą nastepnie nakładany jest kolorowy nadruk. Medal jest dostępny w 5 podstawowych kolorach i kształtach. Rozróżniamy 3 warianty medali Q ze względu na ich stopień personalizacji. Są to:

Jak widać Q-medals dają sporo możliwości do personalizacji, zwłaszcza wersja premium. Zastosowanie w tej wersji dodatkowych elementów z różnych materiałów daje niesamowity efekt końcowy i ewidentnie wyróżnia tak wykonane medale.

W przypadku medali Q cały proces produkcji jest znacznie, krótszy. Medale mogą zostać wykonane już w ciągu 5 dni roboczych co zdecydowanie jest ich dużą zaletą. Sporo naszych klientów decyduje się na ten typ medalu ze względu na szybkość ich realizacji oraz cenę. Nie zmienia to jednak faktu, że ta forma medali wyróżnia się doskonałą jakością nadruku, jego trwałością oraz pełnym odwzorowaniem kolorów.

Zalety:

Wady:

Medale 1-2-3 to zdecydowanie najtańsze medale w naszej ofercie. Mimo wszystko również i te nagrody można odpowiednio spersonalizować i stworzyć medal z własnym napisem. Ten typ medali powstaje z jednego z dostępnych materiałów jakimi są: pleksa, laminat i sklejka, lub z ich połączenia. Na każdym z tych materiałów możemy wykonać personalizację w postaci grawerowania laserowego, nadruku kolorowego lub poprzez dodanie naklejek Water Drop. Medale z grawerem lub nadrukiem możemy personalizować z obu stron. Czas realizacji zamówienia tych medali jest również bardzo krótki i wynosi kilka dni roboczych.

Ten rodzaj medali jest często wybierany przez klientów z niskim budżetem, chcących mieć spersonalizowany medal. Idelnie sprawdzają się jako medale sportowe dla dzieci i młodzieży. Dodatkowym atutem tych medali jest ich ekologiczny charakter, na który tak wiele osób zwraca uwagę.

Zalety:

Wady:

Wiemy z jakimi problemami borykają się nasi klienci na codzień. Dlatego, staramy się znajdować rozwiązania, które mogą je rozwiązać. Jednym z takich rozwiązań są stworzone przez nas Vision Medals. Czym są?
Najprościej mówiąc to połączenie medalu odlewanego z nadrukiem kolorowym. Bezsprzecznie, największą ich zaletą jest możliwość ponownego użycia. Odlewając medal tworzymy formę, której kształt i odlane teksty np. nazwa twojego wydarzenia są niezmienne i zawsze się pojawiają na medalach. Pozostałą powierzchnię przeznaczamy na nadruk kolorowy, który można dowolnie zaprojektować. Nie trzeba się również martwić o medale, które zostały po wydarzeniu. Możemy je wyczyścić z nadruku i nałożyć nowy na twoje kolejne wydarzenie. Świetne rozwiązanie zarówno pod względem czasowym – czas oczekiwania na medale to nawet 2 tygodnie, jak i pod względem cenowym.
Medale sportowe Vision to znakomite rozwiązanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

Zalety:

Wady:

Rodzaje medali na zamówienie – podsumowanie

Jak sami widzicie wszystkie medale mają swoje zalety oraz wady, a to które wybierzecie zależy od Was. Niewątpliwie, tym co zawsze decyduje o wyborze medalu jest czas i budżet jaki możecie na nie przeznaczyć. Warto więc odpowiednio wcześnie zastanowić się nad ich wyborem!

Potrzebujesz innych nagród? Zajrzyj do naszego sklepu z trofeami

Udostępnij:

Trofea na zamówienie z indywidualnym projektem

Ostatnio opublikowane

Śledź nas

Powiązane artykuły

W poprzednim artykule z cyklu jak zrobić projekt medalu –...

W poprzednim artykule dotyczącym tego, jak zrobić projekt medalu odlewanego...

Ze względu na dużą ilość zapytań o samodzielne wykonywanie projektu...