Ranking medali miesiąca – wrzesień

przez Paulina Szot
Ranking medali miesiąca z listą dziesięciu najładniejszych medali września

Rozpoczął się kolejny miesiąc, a wraz z nim nadszedł nasz nowy ranking medali, dzięki któremu możesz się zainspirować. Tym razem na tapet wzięliśmy najładniejsze medale września. Było ich naprawdę wiele, a mimo to udało się nam stworzyć listę 10 najładniejszych medali, które intrygują.

10. Night Series

Nasz ranking medali rozpoczynamy nowoczesną realizacją Night Series, która bez wątpienia przyciąga wzrok. Medal mimo niewielkiego rozmiaru oraz lekkości, naprawdę imponuje. Dzieje się tak za sprawą nowatorskiego designu, którego atutami są oryginalny, trójkątny kształt oraz ciekawa kolorystyka. Warto też wspomnieć o intrygującej strukturze umieszczonej na medalu. Dzięki niej wszystkie zdobienia znajdujące się na powierzchni można poczuć pod opuszkiem palca.

Medal Night Series na wrześniowy ranking medali

9. Nocny Bieg Lotnika

Pozostajemy w klimatach nocnych biegów i na miejsce 9. typujemy medal odlewany przygotowany na Nocny Bieg Lotnika. To prosty medal o klasycznym kształcie, który wyróżnia się niezwykle bogatym zdobnictwem oraz głębokim, złotym kolorem. Na jego powierzchni można dojrzeć trójwymiarowy samolot, gwiazdy, księżyc oraz otaczające to wszystko chmury. Całość idealnie wpisuje się w klimat lotniczy.

Medal Bieg Lotnika na wrześniowy ranking medali

8. Wales Taekwondo International Championships

Nie mamy wątpliwości, że dobrze dobrane, wyraziste kolory wpadają w oko jako pierwsze. Dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć medalu wyróżniającego się kolorystyką. Medal na zawody w taekwondo ma klasyczny, okrągły kształt przełamany wycięciem wewnątrz. Na pierwszy plan wysuwa się spore zdobienie wykonane w kształcie smoka, które zostało wypełnione kolorową emalią. Jej staranne i dokładne rozprowadzenie sprawiło, że medal przykuwa uwagę i zapada w pamięć.

Medal Wales Taekwondo International Championships na wrześniowy ranking medali

7. Biegnij Warszawo

Najładniejsze medale cechują się zwykle tym, że są idealnie dopracowane. Szczególnie gdy ich projekt uwzględnia masę detali, w tym trójwymiarowe zdobienia. Przykładem takiej realizacji jest medal przygotowany na imprezę Biegnij Warszawo. Jego design został oparty na przestrzeni, którą uzyskać można za pomocą zdobień. Na powierzchni nagrody możemy bowiem zauważyć idealnie odwzorowaną Syrenkę warszawską, unoszącą się nad panoramą miasta. Co więcej, elementem charakterystycznym tego medalu jest fragment pokryty kolorową emalią. Ponadto, dzięki głębokim wytłoczeniom można dokładnie poczuć każdy detal, przesuwając po nich dłonią.

Medal Biegnij Warszawo na wrześniowy ranking medali

6. 3JR Triathlon

Medalem, który wyłamuje się ze schematów, jest 3JR Triathlon. A dzieje się tak za sprawą dwóch powodów. Po pierwsze - kształt. Medal został wycięty laserowo w bardzo oryginalnym kształcie, przypominającym znak X. Po drugie - nadruk. Medale z nadrukiem mają to do siebie, że dzięki kolorom oraz świetnej jakości grafikom potrafią całkowicie zmienić oblicze nagrody. W tym przypadku mocne, wyraziste kolory w połączeniu z nietypowym kształtem dały nowoczesny, intrygujący efekt, o którym trudno zapomnieć.

Medal 3JR Triathlon na wrześniowy ranking medali

5. Ravine Run

W połowie rankingu na 10 najładniejszych medali września umieściliśmy kolorowy medal pełen różnorodnych barw. Do jego wykonania została użyta naprawdę bogata gama barw. Dzięki temu medal wygląda niemal jak obraz oprawiony w geometryczną, lekko skośną ramę. Co istotne, wszystkie zdobienia świetnie wpisują się w tematykę górskiego maratonu. Na powierzchni medalu znajdziemy bowiem perfekcyjnie obrysowane góry czy też proporcjonalne postaci biegaczy.

Medal Ravine Run na wrześniowy ranking medali

4. Maraton Trzech Jezior

Kolejny medal idealnie wpisuje się w jesienną atmosferę naszego wrześniowego rankingu. Nagroda na Maraton Trzech Jezior wykonana jest bowiem w kształcie liścia. Kształt ten uwiarygodniają przebicia wewnątrz medalu. Dodatkowo dodają one charakteru całej realizacji i stanowią świetne tło pod znajdujące się w środku kolorowe logo organizatora. Istotnym elementem tej nagrody są również trójwymiarowe napisy, otaczające środek. Całość bez wątpienia wyróżnia się wśród innych medali w kolekcji sportowca.

Medal Maraton Trzech Jezior na wrześniowy ranking medali

3. Bieg Napoleoński

Nadszedł czas na najbardziej oczekiwaną część tego zestawienia. Mowa oczywiście o podium, które zaczynamy od trzeciego miejsca. Umieściliśmy na nim medal Vision wykonany na Bieg Napoleoński. Ma on geometryczny kształt przełamany nowoczesnym przebiciem, nad którym znajduje się trójwymiarowa nazwa wydarzenia. Ponadto, wyczuwalne pod palcami zdobienia idealnie komponują się z kolorowym nadrukiem. Jego barwy świetnie do siebie pasują, dzięki czemu podkreślają najważniejsze elementy medalu.

Medal Bieg Napoleoński na wrześniowy ranking medali

2. Herne Hill Access Sport

Na podium znalazł się również metalowy medal wycięty za pomocą lasera. Ta intrygująca realizacja z rodzaju medali LaserCut to najlepszy dowód na to, że medal może mieć naprawdę dowolny kształt. W tym przypadku, dzięki rowerowej formie, nagroda idealnie wpisuje się w klimat zawodów kolarskich. Ponadto wyróżnia się trójwymiarowymi zdobieniami oraz wytłoczeniami, które można z łatwością poczuć pod opuszkami palca. Uwagę zwraca również rozmiar tego medalu, który jest znacznie większy niż pozostałe realizacje w naszym rankingu.

Medal Access Sport na wrześniowy ranking medali

1. Vikings Run

Wrześniowy ranking medali wygrywa realizacja, która ma w sobie praktycznie wszystko. Medal Vikings Run przyciąga wzrok oryginalnym kształtem topora, który nawiązuje do obranego, wikińskiego motywu. Na jego powierzchni znajdziesz również liczne, dopracowane zdobienia wyczuwalne w dotyku. Ponadto nagroda intryguje świetnie dobraną kolorystyką. Głęboki, wyrazisty kolor emalii pięknie uzupełnia zdobienie w górnej części medalu. Co więcej, medal zwieńcza spersonalizowana wstążka, która idealnie pasuje do designu. Jesteśmy przekonani, że obok tak mocnej realizacji z charakterem nikt nie jest w stanie przejść obojętnie.

Medal Vikings Run na wrześniowy ranking medali

Wiesz już, które najładniejsze medale zachwycały we wrześniu. Zainspiruj się nimi, a następnie skontaktuj z naszym doradcą, który przygotuje dla Ciebie równie piękne nagrody. Być może znajdą się one w naszym kolejnym zestawieniu już za miesiąc!