Ranking medali miesiąca – sierpień

przez Paulina Szot
Ranking medali - zdjęcie tytułowe

Każdego dnia na rynku pojawiają się piękne medale. Niezwykłe i pomysłowe projekty są efektem pracy utalentowanych projektantów. Tego typu perełki są świetną inspiracją zarówno dla nas jak i naszych klientów. Dlatego jako producent medali postanowiliśmy wybrać 10 najładniejszych medali, które powstały w sierpniu i przygotowaliśmy nasz ranking medali.

10. Personalizowany medal biznesowy

Nasz ranking medali rozpoczynamy bombą kolorów na medalu biznesowym. Od medalu naprawdę ciężko oderwać wzrok, dzięki połączeniu tylu kolorów i kształtów. Różnorodność barw w środkowej części połączona ze stonowanym tłem świetnie ze sobą współgra. Całość zwieńcza kolorowa wstążka, która dodatkowo zwiększa wizualną wartość nagrody.

Ranking medali - personalizowany medal z własnym logo

9. Charytatywny Bieg w Szpilkach

Jeśli kiedyś zastanawiałeś się nad tym, czy medal może mieć dowolny kształt, to spieszymy z odpowiedzią. Oczywiście, że tak, a najlepszym tego dowodem jest medal na Charytatywny Bieg w Szpilkach. Wpisując go w nasz ranking medali, mieliśmy na uwadze przede wszystkim naprawdę oryginalny kształt. Naszą uwagę zwróciły również dopracowane szczegóły i zgrana kolorystyka. Kolorowy nadruk świetnie się prezentuje, wydobywając z tego niedużego medalu wszystko to, co najlepsze.

Ranking medali - medal na Charytatywny Bieg w Szpilkach w kształcie obsasów

8. Ring Road

Według nas na wyróżnienie zasługuje również medal Ring Road. To dwustronny medal odlewany z licznymi zdobieniami i kolorową emalią. Ta wyjątkowa realizacja łączy w sobie wiele kształtów, które idealnie się przenikają, tworząc spójną całość. Co ważne, różnorodność form i personalizowana wstążka świetnie się uzupełniają. Dzięki temu mimo naprawdę wielu zdobień medal nie przytłacza i cieszy oko.

Ranking medali - dwustronny medal Ring Road

7. Świeszyński Maraton Rowerowy

Doceniamy kreatywność organizatorów, dlatego w rankingu nie mogło zabraknąć medali w kształcie puzzli. Te wykonane na Świeszyński Maraton Rowerowy cechują się spójną, pastelową kolorystyką oraz idealnie dopracowanymi szczegółami. Dzięki temu można je łatwo ze sobą łączyć, co stanowi ich największą zaletę. Ponadto, na powierzchni zostały umieszczone liczne grafiki z logotypami. Za ich sprawą medal jest nie tylko piękną pamiątką, ale również miejscem promowania danego wydarzenia.

Ranking medali - medale puzzle na Świeszyński Maraton Rowerowy

6. Oceanman Gdańsk Poland

Tworząc ranking medali, staraliśmy się doceniać różnorodność. W końcu o pięknie medalu nie stanowi wyłącznie jego kształt, rozmiar bądź kolorystyka. Nagrodą, która zwróciła naszą uwagę, jest medal na Oceanman Gdańsk Poland. To klasyczny, medal o okrągłym kształcie, który wydaje się zwyczajny. Jednak najładniejsze medale wyróżniają się szczegółami. W tym wypadku są nimi wyczuwalne pod palcami zdobienia w kształcie kropel wody. Co ciekawe, krople są tak wyraziste, że wyglądają jak prawdziwe. Dodatkowo pięknie lśnią w świetle, sprawiając wrażenie, jakbyśmy spoglądali na medal zza wilgotnej szyby. Takie połączenie bezsprzecznie wpisuje się w klimat zawodów pływackich, na których wręczano medal.

Ranking medali - medal z kropelkami wody

5. Phoenix Run

Stworzenie medalu, który ma w sobie wszystko to nie lada wyzwanie. Trudnością jest znalezienie złotego środka, dzięki któremu medal będzie zachwycał swoim wyglądem. Przykładem takiego medalu jest ten wykonany na Phoenix Run, który w naszym rankingu zajął piąte miejsce. Medal ma bardzo oryginalny kształt, który nawiązuje do nazwy biegu. Jednak to kolor dodaje całości charakteru. Połączenie nietypowego kształtu z przyciągającym wzrok kolorem dało piękny efekt, od którego naprawdę trudno oderwać wzrok.

Ranking medali - nowoczesny medal na Phoenix Run

4. Runmageddon Ultra

Poza podium naszego rankingu uplasował się medal na tegoroczny Runmageddon. Medal na Runmageddon Ultra wyróżnia się na tle innych. Przyciąga wzrok swoim okazałym rozmiarem. Tegoroczne medale z nadrukiem mają bowiem 14,5 cm długości oraz 10 cm szerokości. Ich wielkość jasno wskazuje, że są to największe medale na najważniejszy bieg w ramach Runmageddonu.

Ranking medali - potężny medal na Runmageddon Ultra

3. Pravda Vodka

Jeśli mowa o oryginalności to w naszym rankingu nie mogło zabraknąć medalu w kształcie butelki. Medal wykonany za pomocą cięcia laserowego o idealnie dopracowanych detalach jest lekki, a zarazem całkiem spory. Mierzy bowiem aż 21 cm długości. Medal LaserCut wyróżnia możliwość wykonania wypukłego nadruku. Dzięki tym trójwymiarowym elementom całość prezentuje się niezwykle elegancko.

Ranking medali - medal w kształcie butelki Pravda Vodka

2. A1A Marathon

Sekretem tego, jak zrobić medal, który zachwyca, jest oryginalność. Takim medalem z pewnością jest realizacja przygotowana na A1A Marathon. Już na pierwszy rzut oka widać, że ten medal odlewany jest zupełnie inny niż reszta. Zasługą tego jest przede wszystkim oryginalny kształt. Medal wykonany na wzór kraba cechuje się również stonowaną kolorystyką. To z kolei sprawia, że całość zyskuje elegancji i klasycznego piękna. Dodatkowym atutem tej realizacji jest spersonalizowana wstążka idealnie dopasowana do stylistyki medalu.

Ranking medali - odlewany medal w kształcie kraba

1. Run Llama

Pierwsze miejsce w sierpniu w naszym rankingu zajmuje kolorowy medal przygotowany na imprezę Run Llama. Oryginalny kształt lamy, kolorowe wypełnienie emalią i przetłoczenia, dały razem niesamowity efekt.
Naprawdę piękny medal, który z całą pewnością uczestnicy biegu pokochali!

Ranking medali - kolorowy medal w kształcie lamy

To już wszystkie medale, które przygotowaliśmy dla was w tym miesiącu. Kolejna dawka niesamowitych projektów już za miesiąc!