Blog

Medale to najczęściej okrągłe lub owalne, płaskie wyroby metalowe wykonane techniką odlewu lub tłoczenia. Medalom niemal zawsze towarzyszą wstążki klasyczne lub z personalizowanym nadrukiem, które często uzupełniają zamieszczoną na medalu grafikę.
W imprezach klasy światowej lub krajowej medale w kolorach złota, srebra i brązu, są przyznawane za zdobycie poszczególnego miejsca. Z kolei organizatorzy imprez o zasięgu regionalnych przygotowują medale dla wszystkich uczestników organizowanych przez nich zawodów, a ich kolor to zazwyczaj antyczne srebro.

Niewątpliwie można powiedzieć, że medale odlewane są piękne, unikatowe, solidne i w pełni spersonalizowane pod wymogi klienta. Postęp techniki w dziedzinie projektowania i produkcji medali, niemal całkowicie wyeliminował ograniczenia w ich wyglądzie. Obecna technologia pozwala stworzyć niemal każdy kształt, a także łączyć ze sobą różne tworzywa, przykładem są medale wykonane ze stopu cynku i aluminium połączone ze szklanym czerwonym sercem lub medal w formie kompasu przygotowany przez naszą firmę na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020r. Na specjalne życzenia zamawiającego można wykonać medale, które mają ruchome elementy lub po złożeniu z innymi tworzą zupełnie nowy kształt. Warto także wspomnieć, iż z połączenia cynku i aluminium otrzymujemy medale niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, co pozwoli ich posiadaczom cieszyć się nimi latami.

Termin produkcji medali odlewanych jest dość długi, który aktualnie wynosi około 4-5 tygodni, przez co w obliczu zbliżającego się terminu imprezy może być – często nieakceptowalny dla organizatora. Jeśli do imprezy pozostało kilka dni,
z pomocą przychodzi firma Tryumf, która stworzyła nowy typ medali: Q-Medals.

Q-Medals są inne i niezwykłe w każdym calu. Wypełniają swego rodzaju niszę jaka powstała między medalami odlewanymi a zwykłymi medalami tzw. ”blaszkami”, które z masowej produkcji – można mieć z dnia na dzień, ale jednak nie wyróżniają się one niczym szczególnym, posiadają z przodu wklejkę na klej, a z tyłu grawer. Są one często wybierane z powodów ekonomicznych.
Jeżeli termin imprezy jest bardzo bliski i potrzebujecie w pełni dopasowanego pod siebie medalu oraz macie ograniczony budżet – Q-Medals są idealnym wyborem. Poza znacznie niższą ceną cechuje je proces produkcji w nowej technologii uszlachetnionego formowania przestrzennego, zapewniającej doskonałą jakość, niezwykłą trwałość oraz pełne odwzorowanie kolorów.
Q-Medals występują w trzech rodzajach: STANDARD, STANDARDplus oraz PREMIUM, a także w pięciu wariantach kolorystycznych, co przedstawia poniższa tabela.
Tworzone są na
stalowych medalach, a ich wypukłości sięgają do 0,75mm.
Dodatkowym atutem Q-Medals, dotyczącym tylko wersji PREMIUM, jest możliwość łączenia różnego rodzaju materiałów; metalu oraz pleksy lub sklejki, które z pewnością podkreślą wyjątkowość medali nadając im zupełnie nowy charakter.

Ostatnim typem medali są medale 1-2-3
Medale na miarę 1-2-3 powstają poprzez łączenie ze sobą: kilku materiałów: pleksy, laminatu, sklejki z możliwością wyboru kilku technik zdobienia: nadruku kolorowego lub graweru. Tego typu medale podobnie jak Q-medals produkuje się bardzo szybko w przystępnej cenie.

Jak sami widzicie, wszystkie medale mają swoje zalety, a to które medale wybierzecie zależy od Was, od Waszego budżetu oraz czasu jakim dysponujecie. Jedno jest pewne, którego rodzaju medali nie wybierzecie, na pewno będziecie zadowoleni, bowiem produkty firmy Tryumf cechuje najwyższa jakość wykonania.

Zapraszamy do współpracy.