Monety pamiątkowe wykonane przez nas

Wysokiej klasy monety pamiątkowe na każdą ważną uroczystość

Pierwsze monety powstały już w około VII w. p.n.e. na terenie dzisiejszej Turcji. Wykonane ze stopu złota i srebra o owalnym kształcie były pierwszym środkiem płatniczym w tej formie. Płatność monetami została później rozpowszechniona przez Fenicjan oraz Greków w basenie Morza Śródziemnego.

Pierwsze monety jakie były wybijane na terenie Polski pojawiły się prawdopodobnie za czasów Mieszka 𝐼. Denary, które powstały jak uważają historycy między rokiem 970 a 992 zawierały na rewersie równoramienny krzyż a awers zawierał uproszczony obraz kaplicy lub wyłaniającą się z nieba dłoń. 

💡 Ciekawostka: dziś każdy z nas nosi w portfelu denary Mieszka 𝐼. Moneta jest umieszczona na odwrocie banknotu 10 złotowego.

Polski denar na początku nie cieszył się dużą popularnością. Zbyt mała ich ilość oraz zbyt duże obciążenie dla skarbca to główne tego powody. Czas świetności polskiego pieniądza miał dopiero nadejść.
Obecnie monety to nie tylko środek płatniczy. Kolekcjonowanie monet oraz wręczanie pamiątkowych egzemplarzy z różnych okazji stało się już czymś zupełnie normalnym.

Monety kolekcjonerskie, są najczęściej wykonane z szlachetnego metalu (złota lub srebra). Mają upamiętniać ważne wydarzenia lub osoby. Ich cena zwykle przewyższa zawarty na nich nominał ze względu na ilość zawartego kruszcu, koszty produkcji oraz ich wartość kolekcjonerską. Często są produkowane w niestandardowych wymiarach lub z różnego rodzaju dodatkami, które mają zainteresować kupujących np. z bursztynem, cyrkoniami, szkłem, drewnem lub nadrukiem wykonanym w technice tampondruku czy nadrukowane obrazy hologramowe.

moneta kolekcjonerska z bursztynem

Moneta okolicznościowa podobnie jak moneta kolekcjonerska jest wydawana z okazji ważnych wydarzeń. Ma upamiętniać postacie oraz historyczne rocznice. Nie są jednak produkowane ze szlachetnych metali jak złoto czy srebro. Monety okolicznościowe emitowane przez NBP mogą też służyć jako środek płatniczy, a ich wartość jest jednoznacznie określona nominałem na monecie.

Monety okolicznościowe produkowane przez firmę Tryumf służą tylko i wyłącznie do upamiętnienia ważnych wydarzeń oraz rocznic. Są świetnego rodzaju uhonorowaniem zasłużonych osób w działalności różnego typu organizacjach.

Moneta okolicznościowa

Od wielu lat w Tryumf tworzymy pamiątkowe monety na różnego rodzaju uroczystości. Przez ten czas rozwinęliśmy proces technologiczny do perfekcji oraz zatrudniamy najlepszą kadrę specjalistów w całym kraju. Niepowtarzalne projekty, które wychodzą spod naszej ręki, bezsprzecznie cieszą oczy naszych klientów. Dlatego też, ciągle do nas wracają z nowymi pomysłami.

Obsługujemy wydarzenia zarówno rangi państwowej jaki i te lokalne lub firmowe. Każda z naszych realizacji zawsze oddaje charakter imprezy, dzięki doskonałej personalizacji monety.

Monety na zamówienie klientów wykonujemy według indywidualnego projektu. Może on być dostarczony w gotowej formie przez klienta lub zostaje stworzony przez naszych projektantów według dostarczonych wytycznych.

Wszystkie nasze monety oraz medale odlewane są wykonywane z trwałego stopu cynku z aluminium. Odlana moneta jest następnie poddawana procesom, dzięki którym nabierze ostatecznego przewidzianego w projekcie wyglądu.

Gotowy produkt można zapakować w eleganckie etui lub plastikową kapsułę. Oba rozwiązania uchronią monetę przed czynnikami zewnętrznymi oraz podkreślą jej pamiątkowy charakter.

Cena monet jest uzależniona od przeprowadzonych procesów uszlachetniających, wielkości, skomplikowania projektu oraz akcesoriów dodatkowych. Zapraszamy do wypełnienia formularza wyceny lub kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania!

Potrzebujesz innych nagród? Zajrzyj do naszego sklepu z trofeami!

Udostępnij:

Trofea na zamówienie z indywidualnym projektem

Ostatnio opublikowane

Śledź nas

Powiązane artykuły

W poprzednim artykule z cyklu jak zrobić projekt medalu –...

W poprzednim artykule dotyczącym tego, jak zrobić projekt medalu odlewanego...

Ze względu na dużą ilość zapytań o samodzielne wykonywanie projektu...