Coroczny bieg niepodległości z medalami Tryumf

Bieg Niepodległości. Świetna okazja do uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu!

Wspólny bieg niepodległości to świetna forma uczczenia pamięci Polaków, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. To także idealny sposób na aktywne spędzenie wolnego dnia i forma promocji zdrowego stylu życia!

Długotrwałe i niekorzystne zmiany polityczne i społeczno-gospodarcze doprowadziły w XVIII wieku do utracenia przez Polskę niepodległości. Terytorium kraju zostało wówczas podzielone pomiędzy trzech zaborców: Rosję, Prusy oraz Austrię a Polska znikła z mapy Europy na 123 lata. Mimo tłumionych powstań narodowych, represji czy zsyłek na Syberię, Polacy nigdy nie przestali marzyć o wolności i odzyskaniu niepodległości. Młodym pokoleniom przekazywane było przywiązanie do języka oraz kultury aby ta nie zanikła. Pomimo intensywnej germanizacji i rusyfikacji starano się wpajać polską świadomość narodową, broniono polskiego języka w szkole oraz propagowano różne formy samokształcenia. 123 lata w niewoli boleśnie doświadczyły nasze społeczeństwo a wielu w dążeniu do niepodległości poniosło śmierć.

Szabelka na Bieg Niepodległości

W czasie pierwszej wojny światowej nadarzyły się korzystne warunki aby w końcu odzyskać niepodległość. Zaborcy, do tej solidarni w kwestii Polski, stanęli naprzeciw siebie. Coraz liczniejsze spory między były dla Polaków sygnałem do aktywniejszych działań. Szczególnie dużą rolę odegrał tutaj Józef Piłsudski, który od początku miał nadzieję na odbudowę i niepodległość kraju. Działania Piłsudskiego oraz innych osób, w kraju i na świecie doprowadziły w końcu do ostatecznego odzyskania przez nas kraj niepodległości a data 11 listopada 1918 stała się naszym najważniejszym świętem narodowym.

Medale na Bieg Niepodległości

Wiele lat zaborów, prześladowania Polaków i liczne represje doprowadziły do śmierci wielu z nich. Dlatego tak ważne jest aby pamiętać o tych bohaterach i czcić pamięć o nich. 11 listopada jest ustawowo dniem wolnym od pracy, w którym mamy okazję wziąć udział w licznych wiecach oraz wydarzeniach kulturalnych, w których wspominamy tamte wydarzenia. Nieco inną formą uczczenia pamięci o bohaterach tamtych wydarzeń jest bieg niepodległości. Organizowany co roku w wielu miastach Polski oraz także świata przyciąga tłumy ludzi, którzy chcą uhonorować w ten sposób pamięć o poległych.

Medale biegowe na 11 listopada

Bieg niepodległości w Warszawie jest jednym z największych ulicznych biegów, w którym biorą udział tysiące ludzi. Stolica naszego kraju przeżywa wówczas prawdziwy najazd biegaczy i patriotów. W ubiegłym roku organizator postanowił stworzyć największą biało-czerwoną flagę, która miała składać się z uczestników biegu. Ustawieni w dwóch kolumnach mieli na sobie białe i czerwone koszulki. Biegnąc ulicami Warszawy stworzyli ogromną, żywą biało-czerwoną flagę!

Biało czerwona żywa flaga - bieg niepodległości warszawa
źródło: www.aktywnawarszawa.waw.pl

Organizatorzy tych wydarzeń zazwyczaj szukają czegoś czym można by upamiętnić wydarzenie. Wielu z nich decyduje się na specjalne medale odlewane. Przygotowane według indywidualnego projektu z biało czerwoną wstążką, są wręczane na mecie biegu niepodległości. Od początku istnienia firmy Tryumf mamy okazję uczestniczyć w wydarzeniach z okazji Święta Niepodległości dostarczając nasze medale. Ciekawe i niepowtarzalne projekty stają się wspaniałą pamiątką z tego pięknego narodowego święta. Dlatego, zapraszamy do kontaktu z nami, przygotujemy darmową wycenę oraz stworzymy projekt medalu!

Niektóre z wykonanych przez nas realizacji medali na biegi niepodległości

Potrzebujesz innych nagród? Zajrzyj do naszego sklepu z trofeami!

Udostępnij:

Trofea na zamówienie z indywidualnym projektem

Ostatnio opublikowane

Śledź nas

Powiązane artykuły

W poprzednim artykule z cyklu jak zrobić projekt medalu –...

W poprzednim artykule dotyczącym tego, jak zrobić projekt medalu odlewanego...

Ze względu na dużą ilość zapytań o samodzielne wykonywanie projektu...