Medale i odznaczenia OSP. Medale strażackie na zamówienie.

przez robson88
Medale i Odznaczenia OSP
Zawód strażaka to zawód, który cieszy się w naszym kraju znakomitym zaufaniem społecznym i każdego roku znajduje się w czołówce najlepiej ocenianych zawodów. Do głównych zadań osób specjalizujących się w tym zawodzie należy walka z pożarami, klęskami żywiołowymi oraz innymi lokalnymi zagrożeniami. Poza walką z zagrożeniami do zadań straży pożarnej należy także kształcenie kadr dla PSP, nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz prowadzenie badań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Na terenie Polski straż pożarna dzieli się na:
  • Ochotnicza Straż Pożarna – jak sama nazwa wskazuje składa się ona z strażaków ochotników, którzy są wzywani do remizy kiedy jest taka potrzeba. W Polsce działają setki tego typu jednostek a służba w nich przyciąga każdego roku wielu chętnych. Często są pierwszymi służbami ratowniczymi, które pojawiają się na miejscu zdarzenia. Strażacy OSP używają hełmów koloru białego.
  • Państwowa Straż Pożarna – zawodowa jednostka strażacka. W każdym mieście na prawach powiatu lub powiecie znajduje się minimum jedna Jednostka Ratowniczo Gaśnicza (JRG). 24h na dobę, 365 dni w roku pełnią w niej służbę strażacy, którzy są gotowi do natychmiastowego wyjazdu do zdarzenia. Strażacy zawodowi noszą hełmy koloru czerwonego.
Sumienna służba w straży pożarnej nigdy nie pozostaje niedoceniona. Medale i odznaczenia OSP są przyznawane strażakom, działaczom, członkom PSP, pracownikom cywilnym oraz wszystkim osobom, które wspierają działalność Związku OSP RP.
Medale i odznaczenia osp - ogień

Medale i odznaczenia OSP funkcjonujące w straży pożarnej.

Obecnie istnieją trzy formy honorowania strażaków: odznaki, odznaczenia oraz specjalne wyróżnienia. Wszystkie formy mają charakter urzędowy i są przyznawane zgodnie z zasadami regulaminu odznaczeń, odznak i wyróżnień.

Do przyznawanych odznaczeń należy “Złoty znak związku OSP RP”, “Medal honorowy im. Bolesława Chomicza” oraz “Medal za zasługi dla pożarnictwa.” Z kolejki przyznawane odznaki to “Strażak wzorowy”, “Za wysługę lat” oraz “Młodzieżowa drużyna pożarnicza”. Odznaczenia i odznaki są przyznawane przez Prezydium Zarządu Głównego OSP RP.

Wyróżnienia do których należą “Dyplom uznania” oraz “List pochwalny” są przyznawane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Związek może przyznać te wyróżnienia także strażakom PSP.

Medale, monety i przypinki na strażackie uroczystości od Tryumf.

Wykonywane medale odlewane, monety oraz okolicznościowe przypinki dla strażaków bardzo nas cieszą. Zawsze mamy pewność, że przygotowane przez nas nagrody trafiają do osób, które na to zasługują. Moneta po prawej została wybita z okazji 70 lat OSP PASZOWICE. Ufundowana przez Wójta Gminy Paszowice została wręczona druhom– seniorom z OSP Pogwizdów, Paszowice, Wiadrów, Kwietniki i Myślibórz oraz osoby współpracujące z OSP – łącznie 64 osoby.

Niewielka pamiątkowa moneta to tylko jedna z wielu nagród strażackich, nad którymi każdego roku pracujemy. Odznaczenia OSP tego typu wykonane z stopu cynku i aluminium według indywidualnego projektu zawsze się sprawdzą na każdej uroczystości strażackiej. Jeśli dodamy jeszcze do tego typu monety eleganckie etui otrzymamy naprawdę nagrodę wysokiej klasy.

Medale i odznaczenia osp
Moneta jubieluszowa

Medale strażackie wykonane przez nas.

Tryumf to największy producent medali w Polsce. Od wielu lat tworzymy medale, monety i przypinki na specjalne zamówienie. Zdecydowanie dominują wśród nich Q-medals, które bez wątpienia są idealne na strażackie zawody. Jeśli potrzebują Państwo oryginalnych, indywidualnie zaprojektowanych medali lub odznaczeń strażackich, zapraszamy do kontaktu z nami! Przygotujemy darmową wycenę oraz stworzymy wstępną wizualizację!

Medale strażackie - zawody
Medale strażackie - zawody
Medale strażackie z nadrukiem kolorowym

Przed wyborem rodzaju nagród na Twoje wydarzenie sportowe, warto zasięgnąć rady u doświadczonego konsultanta.

 Zachęcam do zamówienia darmowej wyceny lub skorzystania z konsultacji telefonicznej z naszym konsultantem.

Potrzebujesz innych nagród? Zajrzyj do naszego sklepu z trofeami!