Który medal wybrać? Plusy i minusy

Który medal wybrać? Plusy i minusy naszych medali

Wybór odpowiedniego medalu może być trudny zwłaszcza dla kogoś kto robi to pierwszy raz. Chcemy, aby nasi klienci mieli jak największą wiedzę na temat medali, które oferujemy i poznali ich zalety, a także wady. Ten artykuł pomoże Ci w zrozumieniu różnic pomiędzy nimi.

 

Nasza firma zajmuje się produkcją medali na specjalne zamówienie Klientów z całej Europy i Świata. Doradzamy, projektujemy, produkujemy, a następnie wysyłamy gotowe medale. Z łatwością jesteś w stanie zamówić każdy z tych 5 rodzajów medali:

Medale odlewane są bez wątpienia naszym numerem jeden, jeśli chodzi o wybór Klientów. Do ich produkcji używamy nowoczesnej technologii dzięki czemu nasze produkty cechują się wysoką jakością. Medale wykonujemy ze stopu cynku i aluminium co daje gwarancję trwałości i wytrzymałości. Medal odlewany daje również ogrom możliwości personalizacyjnych. Możemy wykonać dowolny kształt medalu, wypełnić elementy kolorową emalią, dodać elementy specjalne, przetłoczenia czy ażury.
Medale wyposażamy w standardowe lub personalizowane wstążki, które zszywamy na gotowych medalach.


💡 Czas produkcji tych medali trwało około 4 tygodni od momentu zatwierdzenia projektu.

Plusy:

Minusy:

Rozwiązanie to łączy zalety medalu odlewanego z kolorowym nadrukiem. Pozostawienie części medalu z gładką, pustą powierzchnią pozwoli nam w tym miejscu wykonać dowolny nadruk kolorowy UV. W ten sposób jeden kształt medalu może otrzymać kilka różnych nadruków i być przeznaczony na różne imprezy. Możliwe jest wykorzystanie standardowych lub personalizowanych wstążek.

💡 Czas produkcji medali sportowych z serii Vision wynosi od 2 tygodni, od momentu zaakceptowania projektu.

Z tymi medalami możesz stworzyć spójną serię o jednakowym kształcie i zróżnicowanym nadruku. Z pewnością będzie to motywacja dla uczestników do wzięcia udziału w całej serii wydarzeń i zebraniu wszystkich medali.

Plusy:

Minusy:

To medale stalowe w dowolnym kształcie. Wycinamy je laserowo z arkusza blachy w dowolnym, zaprojektowanym kształcie. Medale mogą mieć grubość pomiędzy 2 a 10 mm i oferowane są w bogatej gamie kolorów.

🎨 Malowane proszkowo medale możemy pokryć poniższymi kolorami z palety RAL.

🎨 Złoty, srebrny oraz brązowy kolor medali może być także kryjący lub transparentny.

Stopień personalizacji medali:

 

standard – o wypukłości nadruku do 0.20 mm i możliwością lakierowania wybranych powierzchni,

standard plus – o wypukłości nadruku do 0.75 mm, możliwości lakierowania wybranych powierzchni, zastosowanie różnych struktur i faktur.

Na medalach możemy wykonać efektowne ażury oraz stworzyć z nich medale puzzle. Dopełnieniem medalu jest personalizowana lub standardowa wstążka.

💡 Czas ich realizacji wynosi od 2 tygodni od momentu zatwierdzenia projektu.

Plusy:

Minusy:

Te stalowe medale to 5 gotowych blaszek w pięciu dostępnych kolorach (złoty, srebrny, brązowy, czarny i biały).

Personalizacja stell medals w standardowym kształcie obejmuje nadruk kolorowy UV na jednej lub obu stronach medalu. Medale te możemy łączyć z elementami z innych materiałów.

Stopień personalizacji medali:

standard – o wypukłości nadruku do 0.20 mm i możliwością lakierowania wybranych powierzchni,

standard plus – o wypukłości nadruku do 0.75 mm, możliwości lakierowania wybranych powierzchni, zastosowanie różnych struktur i faktur,

premium – o wypukłości nadruku do 0.20 mm, możliwości lakierowania wybranych powierzchni oraz łączeniu różnych materiałów oraz ich personalizacji grawerowaniem lub nadrukiem kolorowym

💡 Największą zaletą Q-medals  jest to że możemy wykonać je w 1 tydzień od zatwierdzenia projektu.

Plusy:

Minusy:

Ekologia pojawia się w praktycznie każdej dziedzinie życia. Nie Inaczej jest i w naszej branży. Medale 1-2-3 mają ekologiczny charakter, głównie dzięki wykorzystaniu do ich produkcji sklejki lub krążka brzozowego.

Medale wykonane ze sklejki personalizujemy przy użyciu grawerowania laserowego, nadruku kolorowego oraz mamy możliwość łączenia ich z innymi materiałami (pleksi, laminat). Wykończenie medalu stanowi wstążka personalizowana lub standardowa.

Medale wykonane z krążków brzozy personalizujemy przy użyciu grawerowania lub nadruku kolorowego. Medale wykonujemy dwóch rozmiarach — 60 – 70 mm, 90 – 100 mm. Gotowy medal z brzozy zawieszamy na sznurku jutowym.

Medale poza ekologicznym stylem wykonania wyróżnia szybkość produkcji oraz ich cena. Zdecydowanie najtańsze, budżetowe rozwiązanie, które ma swój urok i dodatkowo pięknie pachnie.

Plusy:

Minusy:

Podsumowanie

To już wszystkie medale z naszej oferty. Poznałeś ich zalety, wady oraz charakterystyczne elementy. Mamy nadzieję, że teraz z łatwością je rozróżnisz! 

Udostępnij:

Trofea na zamówienie z indywidualnym projektem

Ostatnio opublikowane

Śledź nas

Powiązane artykuły

W poprzednim artykule z cyklu jak zrobić projekt medalu –...

W poprzednim artykule dotyczącym tego, jak zrobić projekt medalu odlewanego...

Ze względu na dużą ilość zapytań o samodzielne wykonywanie projektu...