Dzień wędkarza, czyli rybackie święto roku

przez Paulina Szot
Dzień wędkarza z Tryumf

Każdy wędkarz pamięta o kilku ważnych w swoim środowisku datach. Jednak nie jest to tylko data ważności karty wędkarskiej czy też ważnego konkursu, ale również dzień wędkarza obchodzony 19 marca. Jak go dobrze upamiętnić?

Dlaczego dzień wędkarza obchodzimy 19 marca?

Wędkarstwo rozwijało się wraz z człowiekiem i jego potrzebami. Na początku łowiono rękami, z trudnością wyciągając śliskie i spore ryby na brzeg. Jednak wkrótce zaczęto używać w tym celu prowizorycznych narzędzi, które z czasem ulepszano i modyfikowano. Świat wędkarski stale się rozwijał, a wraz z nim sprzęt na ryby i podejście do tego wyjątkowego sportu. Niewątpliwie ważną w historii wędkowania datą jest utworzenie Polskiego Związku Wędkarskiego, które miało miejsce 19 marca 1950 roku. Celem tej organizacji jest podejmowanie działań związanych z rybactwem i wędkarstwem, które uwzględniają ochronę wodnego środowiska naturalnego. Dzień wędkarza upamiętnia tę datę, jednocześnie stanowiąc idealną okazję do tego, aby docenić zaangażowanie zdolnego wędkarza.

Pozytywy płynące z natury

Wybierając się z wędką na ryby, człowiek łączy się z naturą. Jej kojące i uspakajające wartości znane są każdemu, jednak szczególnie mocno wpływają one na wędkarzy, którzy spędzają godziny na brzegu stawu, jeziora czy też rzeki. Oprócz tego jest to sport, w którym zasobność portfela właściwie nie gra roli. Podstawowe artykuły wędkarskie można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze, a sprzęt na ryby z łatwością dostosowuje się do umiejętności wędkarza. Ponadto wędkowanie to idealna okazja do przemyśleń i odcięcia się od otaczającej rzeczywistości oraz czas, który można spędzić w gronie bliskich znajomych czy też rodziny.

Wędkarz na pomoście nad jeziorem łowiący ryby

Jaki jest dobry wędkarz?

Dobry wędkarz posiada wiele unikalnych cech, które wykorzystuje podczas połowu. Przede wszystkim jest to osoba cierpliwa i sprytna, która potrafi przechytrzyć ukrytego pod powierzchnią wody przeciwnika. Ważne jest również to, aby wiedzieć, jak łowić ryby i znać najlepsze łowiska w Polsce. Każdy zbiornik, tak jak i każdy region jest inny, dlatego doświadczony wędkarz posiada naprawdę sporą wiedzę na temat tego, gdzie i jakim sposobem można złowić określony rodzaj ryby. Ponadto bardzo często dobrzy wędkarze posiadają pokaźną kolekcję odznaczeń, w których skład wchodzą m.in. medale na zamówienie zdobywane latami na różnego rodzaju konkursach wędkarskich.

Medal wędkarstwo Błękitny medal wędkarski Medal na dzień wędkarza

Co kupić wędkarzowi na dzień wędkarza?

Pamiątkami wędkarskich wyczynów są dla wędkarza nie tylko wspomnienia, ale również połączone z nimi zdjęcia złowionych ryb oraz pamiątkowe nagrody. Zwykle zdobywane są one na zawodach wędkarskich, jednak warto postawić na nie również w dzień wędkarza. Symboliczne medale stanowią świetną formę wyróżnienia oraz docenienia umiejętności i pasji wędkarskiej, a ponadto idealnie dopełnią nawet najbardziej bogatą kolekcję. Gdzie można je dostać?

Medale na dzień wędkarza

Idealny prezent od Tryumf na dzień wędkarza

Jesteśmy doświadczonym producentem różnego rodzaju nagród w tym medali. W naszej ofercie znajdują się zarówno odlewane, jak i kolorowe medale, czy też medale z nadrukiem dostępne w wielu zróżnicowanych dyscyplinach również wędkarstwie. Od lat realizujemy zamówienia na unikalne medale dla wędkarzy przeznaczone na różne okazje. Warto zatem, wybierając idealny prezent dla wędkarza, zaufać doświadczeniu oraz pasji i zdecydować się na nasz wysokiej klasy medal z grawerem, który nie tylko cieszy oko, ale również stanowi wartość sentymentalną trwałą na lata.

Przed wyborem rodzaju nagród na Twoje wydarzenie sportowe, warto zasięgnąć rady u doświadczonego konsultanta.

 Zachęcam do zamówienia darmowej wyceny lub skorzystania z konsultacji telefonicznej z naszym konsultantem.