Co takiego skrywa w sobie tenis ziemny? Kolejny sukces Igi Świątek na turnieju Rolanda Garrosa.

przez Paulina Szot
Kolejny sukces Igi Świątek na turnieju Rolanda Garrosa. Co takiego skrywa w sobie tenis ziemny - tytuł

W miniony weekend cała Polska towarzyszyła Idze Świątek podczas kolejnego zwycięstwa w tenisie ziemnym. Młoda Polka niewątpliwie zwraca na siebie uwagę całego świata i popularyzuje sport, którego jest królową. Korzystając z okazji tak dużego sukcesu, warto poznać bliżej tenis ziemny, dzięki któremu Polska błyszczy na mapie świata.

Sukces Polki na francuskim turnieju

French Open, czyli turniej Rolanda Garrosa to jeden z czterech turniejów, który jest zaliczany do Wielkiego Szlema. Odbywa się on na terenie Paryża na kortach imienia bohatera wojennego Rolanda Garrosa. 4 czerwca tego roku Iga Świątek skrzyżowała rakietę z Amerykanką Cori Gauff i wywalczyła prestiżowy puchar wykonany ze srebra. Wraz z nim przypieczętowała swoje 35. zwycięstwo z rzędu, pokonując w rankingu WTA Serenę Williams, która wygrała 34. mecze jeden po drugim. To już kolejny wielki sukces Polki, która niejednokrotnie wpisała się w historię tenisa ziemnego. Podczas meczu kibicowali jej wszyscy Polacy, a na trybunach znalazł się nawet Robert Lewandowski, który złożył młodszej koleżance gratulacje.

Turniej w tenisie ziemnym

Najważniejsze turnieje tenisa ziemnego

Każdemu zawodnikowi tenisa ziemnego zależy na tym, aby dostać się na najbardziej prestiżowe zawody, które określa się mianem Wielkiego Szlema. Jednak, aby to osiągnąć, należy być naprawdę dobrym. Wielki Szlem to cztery najstarsze i najbardziej prestiżowe turnieje. Są nimi Australian Open, French Open, Wimbledon oraz US Open. Każde z nich odbywa się w innym miejscu i rządzi innymi prawami. Do dziś tylko trzem tenisistkom udało się wygrać wszystkie cztery turnieje i zdobyć Wielkiego Szlema. To niewątpliwie jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie tenisa ziemnego.

Rozgrywki, które mogą trwać godzinami

Tenis ziemny ma swoje charakterystyczne zasady związane np. z liczeniem punktów. Polegają one na tym, że mecz podzielony jest na dwa sety w przypadku kobiet oraz trzy sety w przypadku mężczyzn. W każdym secie gracze zdobywają punkty. Każdy zdobyty punkt liczy się kolejno jako 15, 30 oraz 40 punktów, natomiast następny nosi nazwę przewagi. Zawodnik, który po przewadze zdobędzie kolejny punkt wygrywa gema. Jednak, aby wygrać cały set, należy wygrać sześć gemów, utrzymując przewagę dwóch gemów nad przeciwnikiem. Całość brzmi naprawdę skomplikowanie, dlatego też mecze potrafią niekiedy trwać godzinami. Potwierdzeniem tego jest fakt, że najdłuższy mecz tenisa ziemnego trwał aż 11 godzin i 5 minut. Dlatego zwyciężanie w tenisie wcale nie należy do najprostszych.

 

Odpowiednie wyposażenie na tenis ziemny, czyli rakieta i piłki

Gra w tenisa - korzyści dla zdrowia i samopoczucia

Tenis ziemny jest bez wątpienia niezwykle wymagającym sportem. Jednak niesie za sobą również wiele korzyści zarówno zdrowotnych, jak i tych wpływających na ogólne samopoczucie. Regularna gra w tenisa pomaga zrzucić zbędne kilogramy, wspomaga pracę płuc, poprawia kondycję i nie sprzyja kontuzjom. Oprócz tego redukuje stres, rozładowuje energię i jest świetnym sposobem na zaspokojenie potrzeby rywalizacji. Wszystko to sprawia, że wiele osób chętnie rozpoczyna swoją przygodę z tenisem. Jedni wyłącznie amatorsko, natomiast niektórzy rywalizują ze sobą podczas różnych zawodów i meczów. Takie rozgrywki stanowią więc świetną okazję do tego, aby wyróżnić najlepszych sportowców, korzystając z naszych statuetek oraz medali na zamówienie.

Nagrody dla zawodników tenisa ziemnego

Najlepszym symbolem odniesionego zwycięstwa oraz motywatorem do tego, aby osiągać jeszcze więcej, jest nagroda sportowa. My jako doświadczony producent pucharów i medali mamy w swojej ofercie naprawdę różnorodne nagrody przeznaczone na każdy rodzaj zawodów. Sztandarowymi produktami o szerokich możliwościach personalizacyjnych są medale oraz statuetki dedykowane tenisowi.

Oryginalne medale na tenis ziemnyOryginalne medale tenisowe

Wybierając medale warto zapoznać się wcześniej ze szczegółami każdego z rodzajów. Nasza firma zajmuje się produkcją szeregu zróżnicowanych rodzajów medali. Są to trwałe i niekiedy masywne medale odlewane, klasyczne Q-Medals o standardowym kształcie z możliwością personalizacji czy też medale LaserCut, które mogą przybrać niemal dowolny kształt oraz formę. Ponadto można również wybrać medal odlewany z nadrukiem z serii Vision. Każdemu z nich można dobrać standardową wstążkę lub zaprojektować unikalną dopasowaną do okoliczności.

Statuetki tenisowe na zamówienie

Unikalne statuetki na tenis ziemnyOprócz medali na turniejach tenisowych wręczane są również statuetki. Ze względu na to, że jest to sport indywidualny również takie powinny być wręczane w jego trakcie nagrody. Odpowiedzią na to są nasze unikalne statuetki wykonywane na indywidualne zamówienie. Decydując się na statuetkę, Klienci mogą wybierać między gotowym, a samodzielnie wykonanym projektem. Mogą stworzyć go z pomocą naszych wykwalifikowanych pracowników bądź we własnym zakresie, stosując się do podanych wcześniej wytycznych technicznych. Tutaj niemal nie ma ograniczeń. Forma, kształt, wielkość, ciężar, kolor, zdobienia - to wszystko zależy od Twojej wizji.

Sukcesy Igi Świątek sprawiły, że tenis stołowy ponownie rozgrzał serca Polaków. Warto, więc podtrzymywać ten ogień, wręczając utalentowanym młodym tenisistom nagrody, które wkrótce poprowadzą ich na zwycięski szlak Wielkiego Szlema.

Przed wyborem rodzaju nagród na Twoje wydarzenie sportowe, warto zasięgnąć rady u doświadczonego konsultanta.

 Zachęcam do zamówienia darmowej wyceny lub skorzystania z konsultacji telefonicznej z naszym konsultantem.