Pomysły na nagrody w konkursach szkolnych. Uczniowie siedzący w ławkach i zgłaszający się do odpowiedzi

4 pomysły na nagrody w konkursach szkolnych

W szkole młodzi ludzie kształtują swój charakter, odkrywają pasje i rozwijają się w wybranym przez siebie kierunku. Rozwojowi temu towarzyszy wiele radosnych wydarzeń, o których pamięta się przez całe życie. Wśród nich najlepiej i najwyraźniej we wspomnieniach utrzymują się te, które zostały odpowiednio upamiętnione. Jednak co zrobić, aby dobrze uwiecznić szkolny sukces dziecka? Najlepiej postawić na szkolne nagrody. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 4 pomysły na nagrody w konkursach szkolnych.

Szkoła to nie tylko czytanie podręczników

Podstawowym zadaniem szkolnictwa jest przekazanie dzieciom wiedzy. Jednak z pobytu w szkole dzieci czerpią o wiele więcej korzyści – zdobywają przyjaźnie, poszerzają zainteresowania i odkrywają swoje mocne strony. To również w szkole najczęściej odnoszą swoje pierwsze sukcesy, które z dumą świętują na apelach czy uroczystościach zakończenia roku szkolnego. W szkole jest bowiem wiele wydarzeń, które warto świętować, a nauczyciele i grono pedagogiczne często zastanawiają się, jakie szkolne nagrody wręczać. Wiedzą oni bowiem, że nagrody to świetna motywacja do osiągania jeszcze lepszych wyników w nauce oraz innych dziedzinach.

Ponadto, personalizowane nagrody stanowią świetną okazję do tego, aby władze szkoły mogły pochwalić się sukcesami swoich podopiecznych. Takie sukcesy z pewnością przyciągają do placówek większe grono młodych talentów z różnych dziedzin.

Wybrane przez nas 4 pomysły na nagrody w konkursach szkolnych

Nagrody w konkursach szkolnych są dla uczniów ważne, ponieważ budują ich pewność siebie, sprawiając, że czują się oni zauważeni. W sieci znaleźć można różne pomysły na nagrody w konkursach szkolnych, sportowych czy na zakończenie roku szkolnego. My również przygotowaliśmy własne zestawienie, w którym podzieliliśmy nagrody szkolne na kilka kategorii.

1. Puchary — ponadczasowe szkolne nagrody

Personalizowane nagrody w postaci pucharów

Zastanawiając się nad tym, jakie nagrody wybrać niewiele osób decyduje się na puchary

Większości kojarzą się one bowiem z sukcesami sportowymi. Jednak ten rodzaj wyróżnienia to idealna szkolna nagroda, która sprawdzi się również w innych dziedzinach.

Wszystko dlatego, że puchary mają różne designy, kształty, kolory i rozmiary. A do tego można je personalizować, dodając tabliczkę na podstawie. Co więcej, w naszej ofercie dostępne są puchary ze wsuwaną tarczą. Ich wyjątkowość polega na tym, że tarcze można wymieniać i wypełniać grafikami według własnego uznania.

Dzięki temu, stawiając na puchary z gotowymi lub autorsko zaprojektowanymi wzorami na tarczy możesz w unikalny sposób nagrodzić najlepszego ucznia, wybitnego matematyka, świetnego piosenkarza czy zaradnego przewodniczącego szkoły. Tak też, wykorzystując puchary Simply pomysły na nagrody w konkursach, mnożą się same!

2. Personalizowane nagrody w formie medali

Nasze doświadczenie pokazuje, że medale to świetne nagrody nie tylko na imprezy sportowe. To również idealny pomysł na nagrody w konkursach szkolnych dla uczniów, którzy osiągają imponujące wyniki w nauce, sporcie czy innej dziedzinie. 

Medale z serii Q-Medals, czyli klasyczna odsłona medali stalowych, są dostępne są w pięciu różnych kształtach oraz kolorach. Możesz umieścić na nich grafikę z motywem wzorowego ucznia, wybitnego sportowca czy młodego naukowca. Ich czas produkcji wynosi 5 dni roboczych.

Plusem Q-medali jest również ich korzystna cena, co z pewnością odgrywa ważną rolę podczas planowania budżetu szkoły.

Medale to jeden z 4 pomysłów na nagrody w konkursach szkolnych

 Nieco dłuższe w realizacji są medale stalowe, które wycinamy za pomocą lasera. Możesz je dowolnie urozmaicać, zaczynając od kształtu i rozmiaru, a na kolorach zdobień kończąc. Medale możemy personalizować, tworząc różne realizacje, nawiązujące do określonej dziedziny nauki, dyscypliny sportu czy okazji.

Dzięki temu, kształtem, mogą przypominać sowę, liczbę, np. symbolizującą klasę, do jakiej chodzi uczeń czy inny aspekt ważny dla Ciebie i Twoich uczniów.

Czas ich produkcji to około 2 tygodnie od zatwierdzenia projektu. Mimo iż są nieco droższe cenowo od Q-medals, nadal mogą idealnie wpasować się  w planowany budżet na nagrody.

3. Statuetki, czyli topowe szkolne nagrody dla uczniów

Statuetki szkolne z personalizacją

Jeśli szukasz nietypowego i zachwycającego pomysłu na nagrody w konkursach szkolnych, to z pewnością przypadną Ci do gustu trofea na zamówienie

Dlaczego? Dzięki indywidualnemu projektowi są one równie unikalne i wyjątkowe, jak uczniowie, którzy zostaną nimi obdarowani. Statuetki wykonujemy z materiałów takich jak drewno, metal, akryl czy szkło oraz urozmaicamy je niestandardowymi zdobieniami, np. elementami obrotowymi.

 Oprócz tego wszystkie rodzaje naszych nagród można spersonalizować poprzez dodanie imion laureatów, nazwy konkursu czy zawodów, a nawet logo szkoły. Można je również tworzyć w niemal dowolnym kształcie, np. sowy, stosu książek lub eleganckiego pióra. 

Zwykle wręcza się je uczniom za indywidualne osiągnięcia, np. w szkolnym czy ogólnopolskim konkursie. To dlatego, że zamówienie realizujemy już od jednej sztuki. Jednak piękne trofea to również świetny pomysł na nagrody w konkursach lub zawodach drużynowych, np. w zawodach sportowych czy zespołowych konkurencjach.

4. Gotowe nagrody szkolne dostępne od ręki z opcją niewielkiej personalizacji

Masz mało czasu na zorganizowanie pamiątkowych nagród? Nic straconego, bo możesz skorzystać z oferty gotowych nagród dostępnych od ręki. 

Katalogowe nagrody szkolne umieściliśmy w naszym sklepie on-line, a wśród nich znajdziesz zarówno medale, jak i statuetki odlewane, o różnych kształtach związanych ze szkolnictwem, np. sowa, absolwent, zwinięty dyplom czy stos książek.

 Oprócz tego możesz postawić na statuetki szklane urozmaicone nadrukiem z wybranymi przez Ciebie grafikami. Warto wiedzieć, że w naszej ofercie mamy również szybszą i tańszą alternatywę dla medali, o których mowa wyżej. 

To już całe zestawienie z propozycjami ciekawych pomysłów na nagrody szkolne. Znalazły się wśród nich zarówno tanie nagrody, jak i propozycje bardziej unikalnych rozwiązań, o których więcej opowiemy w naszym kolejnym artykule. Mamy więc nadzieję, że teraz już masz pomysł na nagrody w konkursie dla swoich uczniów.

Niezależnie, którą wybierzesz każda z nich na swój sposób uhonoruje sukcesy wybitnego ucznia, uczyni uroczystość bardziej atrakcyjną, a ponadto na dobre zapadnie w pamięć obdarowanym. Zaufaj naszemu doświadczeniu, skontaktuj się z doradcą i aktywnie wpływaj na pozytywne postrzeganie Twojej szkoły!

Chcesz zamówić personalizowane medale na swoje wydarzenie?

Wypełnij formularz darmowej wyceny, którą otrzymasz już w 24H !
Darmowa Wycena

Potrzebujesz Statuetki na Zamówienie?

Sprawdź naszą bogatą ofertę statuetek na każdą okazję !
Statuetki

Nie wiesz którą Nagrodę wybrać?

Wybór odpowiedniej nagrody może być trudny Skorzystaj z fachowej pomocy i skontaktuj się z naszym doradcą.
Skontaktuj się z Nami
Previous slide
Next slide

Udostępnij:

Powiązane artykuły